Mecze, o których piszemy, rozegrane zostały w sobotę 2.03.2013.
Pierwszy odbył się w Gnieźnie w kategorii młodzika starszego. Gospodarze pokonali PYRĘ 51 : 46. Nasz zespół zagrał słabo w ataku i obronie. Ocenę tr. T. Eicherta umieścimy na naszej stronie we wtorek. Na dziś faktem jest to, że do rozgrywek strefowych przystępujemy z dwoma porażkami.
Na drugi mecz, w kategorii kadetów A, czekaliśmy z nadzieją na dobry wynik. Byliśmy gospodarzami, a przeciwnik – BASKET TEAM Opalenica – był nam znany. Cały plan meczu runął między 4 a 7 minutą pierwszej kwarty. Przeciwnicy zdobyli wtedy 14 pkt. pod rząd (wynik 19:5), a za chwilę dołożyli kolejnych 6 i jeszcze 4. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy już 20 pkt. Później gra się wyrównała, ale denerwująca była bezradność i mała chęć walki naszych zawodników.
Na plus zagrali tylko III-ligowcy, pokonując MKK Gniezno. Walczyli do końca i to się opłaciło.

III liga
PYRA – MKK Gniezno 75 : 73 (12:21, 20:25, 23:9, 20:18)
Nasi przeciwnicy, choć osłabieni w tym meczu brakiem dwóch podstawowych zawodników, to bardzo silny zespół zajmujący wysokie miejsce w trzecioligowej tabeli. Początek spotkania był słaby w wykonaniu naszej drużyny, przegrywaliśmy pojedynki 1×1 zbyt łatwo i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:12 dla gości. Drugą kwartę rozpoczęliśmy obroną strefową, wtedy to goście zaczęli trafiać zza linii 6,75. W tej kwarcie trafili sześć razy i do przerwy przegrywaliśmy różnicą 14 punktów 46:32. Po dość ostrej rozmowie w szatni na drugą część gry wyszedł zupełnie inny zespół: skoncentrowany, zaangażowany i waleczny. W trzeciej kwarcie spróbowaliśmy obrony kombinowanej, która przyniosła efekt i tę kwartę wygraliśmy 23:9, doprowadzając do remisu. Ostatnia kwarta, to gra punkt za punkt, na dwie i pół sekundy przed końcem na tablicy był remis, a my po czasie wprowadzaliśmy piłkę z boku. Po rzucie Gracjana Siudzińskiego mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Spotkanie prowadzone było w szybkim tempie. Bardzo cieszymy się z siódmej wygranej w trzecioligowych rozgrywkach, a radość było widać po końcowej syrenie.