W poniedziałek i wtorek swoje kolejne mecze w ligach wojewódzkich rozegrały zespoły kadetów B i młodzików młodszych.

Kadeci B: TARNOVIA Tarnowo Podg. – PYRA 26 : 115 (5:29, 5:22, 5:32, 11:32)

W meczu grali tylko zawodnicy rocznika 97 – 98 wolne ze względu na udział w rozgrywkach strefowych młodzików starszych. Zawodnicy byli „głodni” gry, co widać po wyniku końcowym i wynikach kwart. Graliśmy zespołowo, mieliśmy 40 zbiorek w obronie i 25 asyst.
Najważniejszym wydarzeniem meczu było „triple double” Macieja Jesse. W dniu swoich urodzin w meczu z TARNOVIĄ zdobył:
* 19 punktów * 10 zbiórek (najniższy w zespole) * 12 asyst.
Maciejowi gratulujemy !!!

Młodzicy młodsi: ISKRA Osieczna – PYRA 45 : 82 (12:20, 13:26, 8:20, 12:16)

Ostatni mecz pierwszego etapu rozgrywek nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu. W obronie popełnialiśmy sporo błędów wynikających z braku koncentracji, natomiast w ataku zawodnicy grali zbyt indywidualnie, szczególnie w pierwszej połowie. W tej części meczu nasi zawodnicy dostosowali się do stylu gry przeciwnika (indywidualne kozłowanie piłki przez całe boisko i nieprzemyślane decyzje rzutowe). W 3 kwarcie nasz zespół narzucił swój styl grania, dzięki czemu można było przećwiczyć, trenowane na obozie w Żerkowie, rozwiązania w ataku pozycyjnym. Niestety w 4 kwarcie zmiennicy powrócili do chaotycznego grania, preferowanego przez zespół gospodarzy. Na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy wystąpili na początku 3 kwarty: M. Walczak – 16 pkt., M. Banaszak – 13 pkt., M. Lisek – 11 pkt., J. Idziak – 11pkt., K. Adamczak – 13 pkt., A. Ziemnicki – 2 pkt.
Zespół zakończył rozgrywki w grupie A na 2 miejscu z bilansem 13 wygranych, 1 porażka.