Drużyna młodzików młodszych grała kolejny mecz w lidze, a zespól mini-kosza ‘2002 po kolejnym sprawdzianie przed turniejem „Dzień Dziecka”.

Młodzicy młodsi:
PYRA – MKK Gniezno 73:71 (18:18, 17:21, 24:15, 14:17)
Zespół z Gniezna jest liderem i przegrał jak dotąd tylko jeden mecz w lidze. W I kwarcie graliśmy konsekwentnie w ataku, doprowadzając do dobrych pozycji rzutowych, niestety byliśmy nie skuteczni. Z kolei w obronie nie mogliśmy poradzić sobie z najwyższym na boisku zawodnikiem gości (T. Szczapa), który zdobył w tej kwarcie 14 pkt, głównie dobijając niecelne rzuty kolegów. W II kwarcie graliśmy bardzo nerwowo popełniając dużo strat. Przewaga gości urosła nawet do 10 pkt. Dopiero w końcówce dzięki przechwytom zmniejszyliśmy straty. W drugiej połowie nasza drużyna wyszła skoncentrowana, dobrze broniła i zastawiała po nie celnych rzutach przeciwnika, dzięki czemu mogliśmy grać szybkim atakiem. Mnożyły się błędy i niecelne podania z obu stron, ale to my po 3 kwarcie prowadziliśmy 5 pkt. Do połowy IV kwarty utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę 5-7 pkt. Błędy i złe decyzje rzutowe spowodowały, że goście odrobili straty i na minutę do końca wyszyli na prowadzenie 2 pkt. Końcówka jednak należała do nas, wybroniliśmy dwie akcje i skutecznie wykorzystaliśmy szanse w ataku. W ostatnich sekundach mądrze uciekaliśmy od próbujących falować przeciwników. Wygraną w takich okolicznościach i z takim przeciwnikiem zawodnicy uczcili tańcem radości. Należy dodać, że w naszym składzie zabrakło Patryka Stankowskiego (złamany palec), którego dobrze zastąpił Mikołaj Walczak (normalnie grający w zespole młodzika starszego, który zakończył już rozgrywki).
Punktowali:
M. Walczak – 33, B. Werner – 10, M. Fedyna – 10, K. Pleskot – 8, P. Pampuch – 8, P. Tomczak – 2, R. Szymański – 2.

Mini-kosz ‘2002
Drużyna uczestniczyła w jednodniowym turnieju w Wielichowie – zajęła 1 miejsce.
Wyniki spotkań:
MKS MOS Śrem – PYRA          20:59
NOBLIŚCI Wielichowo – PYRA    50:65
W pierwszym meczu przeciwnik nie był zbyt wymagający, nasi zawodnicy zostali podzieleni na piątki i wszyscy grali tyle samo minut. Zawodnicy szczególną uwagę mili zwrócić na prawidłowe ustawianie się w obronie.
Drugi mecz z gospodarzami turnieju był rewanżem za porażkę, którą ponieśliśmy kilka tygodni temu. Mecz stał na wyższym poziomie, ale to nasz zespół prowadził przez całe spotkanie. Nie tylko wynik świadczy o postępach, jakie poczynili nasi zawodnicy. Wykorzystywali swoja szybkość w grze szybkim atakiem, a także celnie podawali do lepiej ustawionych kolegów. Do poprawy pozostaje obrona, kozłowanie bez patrzenia na piłkę oraz większy spokój w grze.
Turniej zorganizowany profesjonalnie, szkoda że tak mało drużyn wzięło w nim udział. Organizator przygotował dużo nagród (pierwsza 5 turnieju, największy postęp, MVP) oraz puchary i medale dla każdego zawodnika.